pasztet warzywny z kaszą jaglaną

Dziś koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje w pełni odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele przyzwoiciej. Idealnym przykładem właściwego towary jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach niezmiernie w wielu przypadkach a dzisiaj niestety została zapomniana.

gołąbki z kaszą jaglaną i mięsemkasza jaglana z sosem

Na szczęście coraz więcej ludzi docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to niesłychanie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu ale jest tego godne, bo wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Z jakiej przyczyny niemniej jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada niezmiernie dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie poprawnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie jedynie, dostarcza albowiem również witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też dużo imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niezwykle odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, skutkiem tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany właśnie dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.

Comments are closed.